Veroljub

Salutere tuturor.Bine v-am gasit

11 postări în acest subiect de discuţie despre Salutere tuturor.Bine v-am gasit

Salutere tuturor.Bine v-am gasit

Veroljub

Salut,

 

Numele meu este Veroljub dar priateni ma stiu ca Veci sau Vero 🙂.Sunt Sarb care locuieste in Romania deja de cateva ani si in cauza asta imi cer scuze daca fac niste greseli cu scris, nu sunt nativ😁.

Am gasit forumu asta cautand prin net si am zis ca vreau si eu sa devin un membru.Din copilerie doresc o rulota sau autorulota si cred ca o venit timpul sa il implinesc visele mele.Gasca mea (baietel de aproape 5 ani💪, sotia si eu) am decis ca vrem o van/duba la care noi o sa facem conversie in autorulota.

Scris asta, vreau sa va zic ca sunt deschis pentru orcare pareri, sfaturi, recomandari orce.

 

Multumesc pentru acept si neauzim, vorbim

 

Totul bine 🤘

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare

Ursu Florin

Bun venit in comunitate! :default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Salutare și bine ați venit printre noi

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

Salutare @Veroljub si bun venit alaturi de noi.:salutare!::noroc:

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Adam Adrian

Salut! Și eu fac acum conversie. Serbia a deschis deja granițele! Poate ne spui și noua atracțiile ei.

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Salutare și bun venit în această comunitate @Veroljub ! :salutare!:

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Veroljub
La 5/24/2020 la 17:03, Adam Adrian a scris:

Salut! Și eu fac acum conversie. Serbia a deschis deja granițele! Poate ne spui și noua atracțiile ei.

Salut Adam,

 

Inca nu sunt deschise granitele cu Serbia, macar ce stiu eu.Cu atractiile, este tot ce vrei.Ca si Romania, si Serbia e tara frumoasa cu multe locuri de vazut.

P.S Ce conversie faci?Dai niste detalii.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Adam Adrian

Salut, @Veroljub Parca au anunțat la radio că deschid granițele. Am fost decât în tranzit spre Muntenegru prin Serbia și nu am apucat sa vad prea mult. Eu fac conversie pe un Renault Master din 2005. Vezi că e rubrica cu conversii pe acest forum, sunt și eu pe acolo.

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai-Arad
La 24.5.2020 la 16:03, Adam Adrian a scris:

Poate ne spui și noua atracțiile ei.

:default_109: Serbia nu este o destinatie de turism in masa, dar, are totusi o gama variata de produse turistice. Turismul se concentrează în principal pe munții și stațiunile balneare din țară, care sunt vizitate în cea mai mare parte de turiștii locali, precum și pe Belgrad și, într-o mai mică măsură,  Novi Sad, alegeri preferate ale turiștilor străini (aproape două treimi din totalul străinilor se fac vizite în aceste două orașe).Cele mai renumite stațiuni montane sunt Kopaonik⁠,  Stara Planina⁠ și Zlatibor⁠. Există, de asemenea, numeroase stațiuni balneare în Serbia, dintre care cele mai mari sunt Vrnjačka Banja⁠,  Sokobanja⁠ și Banja Koviljača⁠. Turismul de city-break și de conferințe este dezvoltat în Belgrad și Novi Sad. Alte produse turistice pe care Serbia le oferă sunt situri naturale, cum ar fi Đavolja varoš⁠ , pelerinajul creștin la numeroasele mănăstiri ortodoxe⁠ din țară și croazierele pe Dunăre. Există mai multe festivaluri de muzică cunoscute la nivel internațional organizate în Serbia, cum ar fi EXIT⁠ (cu 25-30.000 de vizitatori străini provenind din 60 de țări diferite) și festivalul de trompete Guča. Serbia are cinci monumente culturale înscrise pe lista patrimoniului mondial UNESCO. O profunda influenta bizantina (se afla situata la poarta Orientului...). 

Atentie: folosesc alfabetul chirilic (rusesc!)

Pentru noi , fratii lor, de peste Dunare,   muzica (Narodna muzika) , mititeii (Ćevapčići) si bisnita (piata) au fost atractiile "forte". :default_109: Poate or mai fi, cine stie....

Mirajul blugilor (jeans), al tigarilor mentolate, al Vegeta (supa concentrata), al gumei de mestecat , ... a disparut dupa anii 1993 (!) odata cu razboiul din Yugoslavia.

Ah, printre altele vorbesc aceasta limba (sarbo-croata).

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Marian Popa

Bun venit alaturi de noi @Veroljub :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.