Crefeleanu Stefan

Bine v-am gasit!!! Nou membru si posesor de rulota

12 postări în acest subiect de discuţie despre Bine v-am gasit!!! Nou membru si posesor de rulota

Bine v-am gasit!!! Nou membru si posesor de rulota

Crefeleanu Stefan

Buna ziua,

 

In primul rand multumesc pentru ca ma acceptati pe acest forum.

Numele meu este Stefan si sunt proaspat posesor de rulota. O rulota frumoasa, care m-a cucerit la prima vedere si am cumparat-o. De mult timp voiam sa am in proprietate si o astfel de jucarie. In familie (parinti/frate) au detinut rulote cand eu deja eram plecat de acasa la Capitala, ca tot studentul din Romania. Din punctul meu de vedere, ei nu au folosit rulotele la capacitatea maxima ( concedii  ) ci in alte scopuri. Pe scurt, am cumparat rulota din Orasul Iasi in 19.05.2020 de la un necunoscator (nu ca eu eram sau sunt deja), adusa din Anglia, Marca Elddis Model Hurricane 2 XL 1998, binenteles neinmatriculata si cu numar de anglia pe ea. Nu am avut nici o sansa sa plec de acolo cu ea tractata, am inchiriat o platforma mare cu dublu ax, am incarcat-o pe platforma in 3 ore impreuna cu 3 baieti. De la Iasi, destinatia a fost Onesti, pe serpentinele dintre Bacau si Onesti, ceva minunat :)). Intr-un final am ajuns la Onesti seara pe la 23:00 plecat de dimineata la 07:00 la drum. Incepand cu a doua zi am inceput sa descopar la rulota bune si “nebune”. Intre timp am avut si o iesire la Durau Jud. Neamt unde am campat on, la Camping Leon cu o priveliste minunata (vedere spre muntele Ceahlau) impreuna cu sotia si copilul (1.4 luni). Pana la urma am reusit cat de cat sa o invat dar nu indeajuns de mult incat sa fiu sigur 100% pe ea. In alte posturi voi reveni cu ce am facut/descoperit la rulota poate ajuta pe cineva, cum am fost eu, nu gasisem pe forumuri, pe internet, ce voiam eu. Acum rulota se afla in Bucuresti, aici locuim si este pregatita 90% de facut drumul si campat la Marea Neagra, voi incerca Camping S sau Camping GPM, ne hotaram pe drum :)

 

Va multumesc inca o data si ne auzim in posturile viitoare.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare

Raul G

Salutare și bine ai venit printre noi, așteptăm și niște poze cu "trenul" vacanței

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Crefeleanu Stefan

46D00EEA-524E-48A0-8AAA-782D553D0864.jpeg

9B6F0DAF-EA61-4582-9002-403DD3634107.jpeg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Frumos, sa va aveți parte numai de călătorii minunate cu ea

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

Salutare @Crefeleanu Stefan si bun venit in aceasta comunitate.:salutare!:

:default_bun_venit:

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Bun venit alături de noi @Crefeleanu Stefan și vacanțe frumoase mai departe! :OK:

:default_bun_venit:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Adam Adrian

Salut! 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Adiciordas

:default_bun_venit:si sa aveti parte de ea!!!:cu-rulota:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Ursu Florin

Bun venit in comunitate! :OK:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Radu Clapa

Bun venit pe forum. Ehee, Iași .. înmatriculată pe NT .. ești de-al meu de aici :D

Să te bucuri de ea la maxim!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Crefeleanu Stefan

Si am campat astazi la Camping GPM Mamaia Nord, foarte incantati de complex si de tot, chiar daca nu functioneaza apa calda :( dar avem Marea Neagra la 100 m. Apropo poate o sugestie in ceea ce priveste apa calda! Ce teste sa ii mai fac sa vad daca merge? Deschid 220 de pe linia carver si dau pe apa calda, nu vine, vine doar rece, bateria este noua, comutatorul 12v 220v functioneaza bine, apa vine fluent fara intrerupere, maine am sa incerc si pe gaz, insa am impresia ca nu imi deschide electrovalvele din carver cascade cand comut pe apa calda, ce e de facut? Se mai gasesc piese de carver? In cat timp ar trebui sa vina apa calda ca si timp? Ce sa mai verific? Trebuie si deschis panoul de carver unde arata si gazul cu bateria ? Sau doar 220v de pe linia lui? Astept un gand bun de la voi😍

96A97F12-14DC-4FA5-B0D6-542D3B35B6A8.jpeg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.