Gioni Grinov

Proaspăt sosit!

9 postări în acest subiect de discuţie despre Proaspăt sosit!

Proaspăt sosit!

Gioni Grinov

Salutare de bine am venit! 
 

Distribuie această postare


Link către postare

Fejer Antal

Salutare @Gioni Grinov si bun venit in aceasta comunitate.:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Salutare și bine ai venit printre noi

Distribuie această postare


Link către postare
Ursu Florin

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Irina Ursache

@Gioni Grinov bine ai venit printre noi! Ai trecut la rulota? :)

Distribuie această postare


Link către postare
Gioni Grinov
La 15.07.2020 la 22:00, Gioni Grinov a scris:

Salutare de bine am venit! 
 

@Irina Ursache- încă nu. Doar vreau să testez,  prin închiriere. Anul acesta, fiind anul lui COVIDEL,  a trebuit să regândim puțin strategia și modul de a face concediul. Și cel puțin în plan, toate se potrivesc. Aurora boreală, pe care vrem de ceva vreme să o vedem, 4 țări pe care nu le-am văzut și curiozitatea unei aventuri cu autorulota, s-au mulat perfect. Dacă ne iese, dacă ne place, abia atunci luăm în calcul ceva. Ne tentează, achiziționarea unei mașini gen sprinter și .... transformarea ei în ceva similar camperului.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Irina Ursache
La 22.07.2020 la 7:44, Gioni Grinov a scris:

@Irina Ursache- încă nu. Doar vreau să testez,  prin închiriere. Anul acesta, fiind anul lui COVIDEL,  a trebuit să regândim puțin strategia și modul de a face concediul. Și cel puțin în plan, toate se potrivesc. Aurora boreală, pe care vrem de ceva vreme să o vedem, 4 țări pe care nu le-am văzut și curiozitatea unei aventuri cu autorulota, s-au mulat perfect. Dacă ne iese, dacă ne place, abia atunci luăm în calcul ceva. Ne tentează, achiziționarea unei mașini gen sprinter și .... transformarea ei în ceva similar camperului.

Cu siguranta va va incanta si acest mod de a calatori-doar ca te limiteaza usor la distantele de parcurgere- fac referire la excursiile voastre superbe in tari foarte indepartate; se poate si cu camper, dar oricum e mult mai obositor. Chiar sapt trecuta ne-am intalnit cu 2 campere de Franta care au parcurs ceva tari, dar in decurs de 15 luni :) . Noi anul acesta vrem sa trecem la autorulota tocmai pentru a ne fi mai usor cu deplasarea si cu vizitarea mai multor puncte de interes. Succes in toate si numai bine, Gioni! :) 

Distribuie această postare


Link către postare
Gioni Grinov

@Irina Ursache eu privesc Autorulota acum,  doar ca încă un mod în plus de a face plan de aventură. Nu ca și o renunțare la vechiul mod și înlocuirea lui. Uite, un exemplu. Nici nu am ajuns să fac un test cu autorulota și deja i-am găsit o hibă, lucrând la planificare. Așa că data viitoare, când o să mă gândesc la Danemarca-Suedia- Norvegia, poate zbor la Dortmund, sau Brussel și închiriez Autorulota de acolo. De aici, acum, pierd mult timp prin Ungaria/Slovacia și Polonia pe care le-am mai vazut. Dacă o să ne placă ce o să facem anul ăsta. Oricum, anul ăsta aveam alt plan - Namibia și Botswana,  COVIDUL însă l-a schimbat. Mulțumesc Irina și mă bucur de o “ revedere “ cu tine. Și când te gândești că noi, doar o singură dată.... ne-am văzut😜😜😍

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.