Costin Vrabie

Bună ziua tuturor

15 postări în acest subiect de discuţie despre Bună ziua tuturor

Bună ziua tuturor

Costin Vrabie

Bună ziua si sănătate să aveți în primul rând.

Sunt nou nouț și pe acest forum dar și în ideia de a călători prin țară.

Am un Renault Kangoo an 2008 și vreau să fac din el un minicaper.M-am tot interesat și "răsfoit" internetul pentru a-mi îmbogăți ideile și m-am gândit și la voi oameni minunați care poate v-ați întâlnit cu așa ceva până acum prin călătoriile dumneavoastră.

Sunt deschis oricărei idei din partea voastră și vă mulțumesc tuturor

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare

Fejer Antal

Salut @Costin Vrabie și bun venit alături de noi! Succes la realizarea proiectului!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Salutare și bine ai venit printre noi

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Bogdan C.

@Costin Vrabie :default_bun_venit:.

Succes la realizarea proiectului! Incepe cu izolarea termica si fonica, deoarece autoturismul de fabrica nu are asa ceva. Pentru alte informatii ne gasesti aici.

Bafta!

Distribuie această postare


Link către postare
Costin Vrabie

Va multumesc tuturor pentru incurajari ... astept sa se indrepte vremea si ma apuc in primul rand de izolarea termica si fonica.Doar ca nu stiu exact ce pot folosi ca si materiale.Studiez inca :default_big_grin:.Mi-am achizitionat un aragaz plita 1 ochi cu alimentare GPL si  vreau sa cumpar o butelie camping voiaj , GPL, metal, 7 l, 3 kg. Dar mai intai cum a spus si Bogdan C, voi incepe cu izolarea. Zile faine sa aveti

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
NRLaurentiu

Salut,  @Costin Vrabie!

 

Incepe intai cu trasarea si executia traseelor electrice! Abia apoi te ocupi de izolatie.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

:default_bun_venit: @Costin Vrabie și mult succes ! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Costin Vrabie

Multumesc ... ma bucura si entuziasmeaza raspunsurile voastre si foarte buna ideia de a ma ocupa intai de partea electrica  .... o sa va tin la curent si foto cu derularea proiectului ... asta pentru a-mi da idei la ce si cum sa procedez. ... Abia astept remedierea vremii.Am o casuta la 20 km de Bucuresti unde pot face lucrarea dar nu am spatiu acoperit, asa ca mai astept.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Bogdan C.

@NRLaurentiu fiind vorba de un Kangoo, personal as merge pe module demontabile, fixate in prinderile pt. fixarea marfii, 6 la numar daca nu ma insel. instalatia electrica as compacta-o intr-unul sin module, de unde sa iasa doar un fir pentru iluminat, si eventual sa intre unul de la alternator care sa incarce in mers bateria suplimentara. asta in cazul in care nu se monteaza panou.

Dar ca sa nu "murdarim"topicul de prezentare a membrului, poate deschide @Costin Vrabie un topic dedicat cu planurile, proiectului, unde sigur ne vom confesa si va avea de unde sa se inspire.

:default_sun33:

Distribuie această postare


Link către postare
Costin Vrabie

Asa voi face ... voi deschide un topic dedicat cu planurile, proiectului pe care vreau sa-l execut.Multumesc inca odata tutror :default_big_grin: .... Intrebare: unde pot deschide acel topic?:default_big_grin:

Modificat de Costin Vrabie
  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Ursu Florin

Topicul îl poți deschide AICI :salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.