Gigi Stanciu

Salut!

17 postări în acest subiect de discuţie despre Salut!

Salut!

Gigi Stanciu

Ma bucur sa vad ca inca mai exista forumuri cu oameni civilizati si dispusi sa-si rupa din timpul personal, si sa explice pt a țâșpea data o chestie deja despicata in multe bucatele.

Despre mine pot spune ca sunt pescar, vanator, viitor rulotist, toate astea doar atunci cand nu lucrez, iar ultimul an a fost destul de muncitoresc.

De vreo 3 ani cochetez cu ideea de rulota, dar nu am reusit sa fac pasul pana acum pt ca au fost alte prioritati, dar cu voia Barbosului sper sa gasesc o rulota pana in toamna.

Daca pe primul copil l-am dus cu cortul cand inca nu mergea si il spalam intr-un lighean de 40cm diametru, cu al 2-lea bb...probleme mari cu lipitoarea sefa. 

In urma unui proces intens de inception am ajuns acum de imi trimite sotia link-uri cu rulote si familii de romani plecati mai tot timpul cu rulota prin tara.

Multe din intrebarile mele si-au gasit raspuns pe acest forum, vazand o comunitate asa misto, am zis ca trebuie sa-mi fac si eu cont, nu doar sa beneficiez in anonimat.

Nu imi permit o autorulota, bugetul ma trimite catre o rulota de maxim 5-6k eur.

Imi doresc o rulota micuta, ce poate fi trasa de un Duster 4x4.

Inca nu stiu ce configuratie e mai ok pt noi(titan de 5 ani, printesa de 2ani, sotia si cu mine).

Am vazut mai de mult o rulota cu paturi suprapuse si pat matrimonial, mi s-a părut interesanta. 

Sotia vrea la munte si la mare iar eu vreau oriunde pot sa umezesc un varf de undita. Nu ma gandesc sa intru cu rulota pe coclauri...

 

Mai pe scurt, bine v-am gasit!

 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare

Fejer Antal

Salutare @Gigi Stanciu și bun venit întregului echipaj în această comunitate a rulotiștilor! :salutare!::noroc::default_bun_venit:

 PS: Frumoasă prezentare! :bravo:

Distribuie această postare


Link către postare
Pop Marcel

Salut! Sunt novice în d ale rulotei și vă urmăresc cu interes.

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Salutare și bine ai venit printre noi, cu 2 copii poți sa vezi modelele 450 FU, planta cea mai clasică și răspândită deci și foarte ușor de găsit.

Distribuie această postare


Link către postare
Gigi Stanciu
31 minute în urmă, Raul G a scris:

Salutare și bine ai venit printre noi, cu 2 copii poți sa vezi modelele 450 FU, planta cea mai clasică și răspândită deci și foarte ușor de găsit.

Mulțumesc!

Mi.am facut programare la Meridian Sud pt carlig. Sper sa nu ma lovesc de problema cu un fir lipsa sau prea subtire. 

Pasul 2 o sa fie inchirierea unei rulote pt cateva zile. Sa gustam putin...

Distribuie această postare


Link către postare
Ovidiu-Betty

Salutare Gigi și :default_bun_venit:

Baftă la găsirea rulotei potrivite pentru voi ! :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
NRLaurentiu

Salutare, @Gigi Stanciu si bine ai venit!

 

In primul rand, descrierea ta este foarte frumoasa si as da-o drept exemplu oricarui membru aspirant. Nu e greu sa spui cateva cuvinte introductive si nu doare!

 

în urmă cu 10 ore, Gigi Stanciu a scris:

Sper sa nu ma lovesc de problema cu un fir lipsa sau prea subtire

 

Iar in acest caz te sfatuiesc sa ceri IN SCRIS ceea ce doresti sa-ti monteze! Ti-o spun din... experienta! Banuiesc ca ai citit aventura mea cu cei din Vest! :default_big_grin:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Bun venit alături de noi @Gigi Stanciu si multă baftă! :salutare!:

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Alin Ifrim

Bun venit! Dacă mai ai răbdare pana în toamnă și se mai dezumfla covidul, și implicit și prețurile la rulote, ai șanse sa găsești ceva ok la 5-6000...

Distribuie această postare


Link către postare
Gigi Stanciu

Am cateva experiente neplacute cu diferite service uri Dacia. M-am invatat minte si cer totul pe hartie.

Nu ma grabesc sa cumpar o rulota pt ca nu stiu cu ce se mananca. Ma grabesc sa inchiriez una. Mi-ar placea sa cumpar una pe la sfarsitul lunii august, in felul asta o sa prind cateva saptamani de iesit.

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
NRLaurentiu
30 minute în urmă, Gigi Stanciu a scris:

Mi-ar placea sa cumpar una pe la sfarsitul lunii august, in felul asta o sa prind cateva saptamani de iesit.

Dupa cum ti-a zis si @Alin Ifrim nu te grabi! La sfarsit de sezon (septembrie-octombrie) poti prinde oferte chiar foarte bune in Olanda! E o mica aventura sa o iei de acolo, dar ai muuuult mai multe si mai mari sanse sa iei ceva foarte bun. Eu asa am facut in 2018 (gasesti printre postarile mele cate ceva legat de experienta asta), si pot sa spun ca anul acesta, dupa febra achizitionarii unei rulote anul trecut, multi o vor vinde (constata ca nu e pentru ei asa ceva), iar piata va fi inundata de oferte. Ma refer strict in vest, la noi... ca la nimeni! :)

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Adiciordas

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Gigi Stanciu

@NRLaurentiu, poti sa-mi recomanzi un site unde sa ma uit? Multumesc mult! 

Ziua buna la toata lumea!

Distribuie această postare


Link către postare
NRLaurentiu
9 minute în urmă, Gigi Stanciu a scris:

poti sa-mi recomanzi un site unde sa ma uit?

Eu de aici am luat. Link-ul provine de pe acest forum, la sectiunea dedicata.

M-am limitat la a cauta doar pe unul dintre cele mai renumite site-uri pentru ca, de regula, regasesti acelasi anunt si pe alte site-uri si pierzi firul cautarii. Acolo mi-am format preferinta pentru un anume model, am licitat la cateva, iar pe cea pe care am castigat-o, pe aceea am si luat-o! :)

Distribuie această postare


Link către postare
Ursu Florin

Bun venit in comunitate! :default_bun_venit:
Foarte frumoasa descrierea ta, la fel cum zice și @Raul G cred ca un 450 ti se potrivește perfect, noi avem o fetița de 8 luni aproape dar la anul ne gândim sa ii mai aducem un partener ( fratior/surioara ), noi am avut câteva configurații de rulote dar cred ca la acest 450 ( cu pat frantuzesc ) ne oprim.

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.