Pop Grigore

Autorulota Knaus

3 postări în acest subiect de discuţie despre Autorulota Knaus

Autorulota Knaus

Pop Grigore

Autorulota e Knaus pe un Ducato din 1988.Am început prin demontarea interiorului, o sa scot mobila afara să o pot vopsi mai bine și renunt la banchete pt mai mult spatiu.Arata destul de bine, încă nu știu dacă funcționează instalatia, spatele vad ca e din fibra de sticla, iar la baie am găsit infiltratii cu apa.urmeaza sa înlocuiesc lemnul putred și sa fac o izolație și la îmbinarea de sus, și sa înlocuiesc bitumul acela de sub șina de aluminiu ce are vad pe mijloc un cheder, ce acoperă suruburile.nu știu unde găsesc acel cheder sa l inlocuiesc, sau poate îl refolosesc pe acesta.Ce adeziv îmi recomandati?Sika 710?In interior la baie am scos afara plasticul ala de cu chiuveta cu tot și ma gândesc cu ce sa izolez peretele.Izolatia e cu scartiis, ce nu pare afectat, ma gândesc sa repun tot placaj pe care sa l acoperă cu panouri de vinil.

Photos (10).zip

Photos (9).zip

Photos (8).zip

Photos (6).zip

Photos (7).zip

Photos (5).zip

Photos (3).zip

Photos (4).zip

Photos (2).zip

Photos (1).zip

Photos.zip

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Lungu Marin

Succes în planul de renovare , vei avea de mult de lucru.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Succes în renovarea căsuței! Răsfoind forumul vei găsi foarte multe discuții, idei practici de renovare! Iar piese acuma se găsesc mai de toate! Chederul in șina de aluminiu trebuie măsurat lățimea și se găsește și în culori alb, albastru, roșu și negru! Succes, și să ne ții la curent!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.