Cris

Camping Lake Transfagarasan

1 postare în acest subiect de discuţie despre Camping Lake Transfagarasan

Camping Lake Transfagarasan

Cris

Salut

Prima iesire cu rulota din dotare - am ales ceva nu foarte departe dar sa respiram si putin aer curat. Am gasit in zona Curtea de Arges cateva campinguri dar m-am oprit din cautat la unul- Camping Lake Transfagarasan, asa l-am gasit pe Goagal. Am sunat si am rezervat. Prezentare sumara, poze putine dar am zis sa incercam. Ne-am pus casuta agatata de masina, si am plecat la drum pe A1. Fiind vieneri si pentru ca...lucrari am stat 1 ora sa iesim de pe A1 , nu mai pus ca Waze ne-a bagat pe un drum mai scurt dar foarte prost cu multe lucrari si cratere in asfalt. N-am avut cum sa intoarcem asa ca usurel ne-am strecurat ( la propriu) si  pe o ploaie zdravana am ajuns si la Camping. Se afla la 17 km de Curtea de Arges spre Transfagarasan iar intrarea este destul din scurt, daca nu esti atent la panou o ratezi sigur. Drumul din sosea pana in camping este pietruit dar si cu gropi si pamant. Asa ca trebuie f mare atentie. Iarba era tunsa doar in jumatate din spatiu ( i se stricase  motocoasa ) . cum eram la prima iesire , avansand un pic mai mult in iarba am cam ramas impotmoliti. Cand s-a oprit ploaia am asezat rulota si nu mai povestesc aici de reactia proprietarului cand a venit si ne-a reprosat ca facem drifturi cu rulota pe iarba - asa a vazut el pe camere. Trecand peste acest incident .......Campingul este linistit , langa un lac care ar avea si peste - noi n-am prins niciunul, dar am vazut cativa facand acrobatii. Taxa este de 100 lei/ noapte. Este doar pentru rulote/autorulote. Are un foisor unde se gaseste si un gratar ( in momentul cand am fost noi nu avea gratarul pe care sa pui carnea), fiecare loc de campare are apa curenta, electricitate, loc pentru deversare caseta wc, antena tv. Este iluminat , toata lumina fiind pe senzori. Are 2 grupuri sanitare cu cate 2 wc -uri fiecare ( femei si barbati la un loc), + cate 1 lavoar la fiecare grup sanitar. Toaletele curate, dotate cu hartie igienica, sapun lichid si doar apa rece. Nu exista dusuri, loc pentru spalat vase/rufe. O destinatie ok pentru o oprire dar nu mai mult- din punctul meu de vedere. Iar pretul cam maricel pentru conditiile oferite. Campingul este ingradit, dar tot mai vin in vizita cativa caini de prin zona. Turistii sunt acceptati cu caini dar acestia trebuiesc tinuti in lesa. 

IMG_20240427_173104.jpg

IMG_20240427_173058.jpg

IMG_20240427_093632.jpg

  • Like 4
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.