Stefan1972

Bara spate sparta

3 postări în acest subiect de discuţie despre Bara spate sparta

Bara spate sparta

Stefan1972

La ultima iesire cred ca s-a amorezat un bulgarsky de melcul meu, si a facut cioca boca cu mine....rezultatul a fost bara spate la un camper Fiat Ducato Trigano Challenger 100 an 2003 sparta.

Cand zic sparta ma refer de fapt crapata, am putut lipi cu ducktape bara si am facut vacanta de 2 saptamani fara problema. Acum trebuie reparat poponetul melcului si, sincer sa fiu, nu prea am gasit sa o inlocuiesc.

Din punct de vedere al RCA totul a fost ok in Bulgaria, venit poliitia lor, facut actele, luat legatura cu corespondentul asigurator din Romania, trimis pozele, se inlocuieste, asiguratorul roman asteapta acte (factura, proforma, deviz, etc) pt plata.

Problema este sa gasesc, noua sau second, aftermarket, etc, bara in discutie, si nu prea stiu pe unde sa mai caut.

Presupun ca daca nu o gasesc pt inlocuire, trebuie sa o repar, situatie in care iarasi cer sfaturi. Banuiesc ca se poate repara daca nu sunt lipsa bucati (ceva sudura pe spate, ramforsare cu fibra de sticla, plasa metalica, etc etc). Reparatia trebuie facuta de firma autorizata cel mai probabil, pt ca va fi decontata de RCA. Sau mai este posibil, cred, si reparatie in regim propriu, caz in care RCA imi da banii in mana si eu caut reparatorul, fie el firma sau mester particular.

Astept ceva sfaturi, linkuri, adrese, etc, pt reparatia de vigoare.

rear bumper fiat trigano challenger.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

NRLaurentiu

Gogu + reparatii bara auto plastic = informatia dorita. Daca mai adaugati si Bucuresti, e si mai bine!

 

Spor!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Neaparat verificat sub bara daca nu cumva este indoit peretele/podeaua!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.