Valeanu Horatiu Emil

Bună seara și salutări comunitații

8 postări în acest subiect de discuţie despre Bună seara și salutări comunitații

Bună seara și salutări comunitații

Valeanu Horatiu Emil

Vă salut cu respect, sunt posesorul de puțin timp a unei rulote Hylander 380 din 1995. Este prima mea rulotă și încă am multe de învățat despre cum să-i folosesc toate facilitățile. Nu știu de fapt încă ce mai am nevoie ( bănuiesc că un rezervor pt apa uzată și un aquaroll) și mai am încă multe nedumeriri despre cum funcționează și cum pot folosi instalația sanitară, cea de gaz. Sper să mă pot lămuri cu ajutorul unor membri binevoitori ai comunității astfel încât peste ceva timp să pot și eu la rândul meu să dau sfaturi folositoare altora.:)

Mulțumesc ,

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Raul G

Salutare și bine ai venit printre noi, pentru orice nelămurire poți cere și în măsura cunoștințelor noastre te vom ajuta.

Inviato dal mio CPH2251 utilizzando Tapatalk

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

Salutare @Valeanu Horatiu Emil și bun venit în această comunitate! :default_bun_venit:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Gherman Radu

Salutare si :default_bun_venit:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Valeanu Horatiu Emil

Mulțumesc pentru urări :)

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Ciprian Mirescu

@Valeanu Horatiu Emil :default_bun_venit: și spor la aflat răspunsuri!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Valeanu Horatiu Emil
La 09/07/2024 la 21:12, Ciprian Mirescu a scris:

@Valeanu Horatiu Emil :default_bun_venit: și spor la aflat răspunsuri!

Deocamdată încerc să aflu și să învăț cât mai multe, de foarte mult timp admir rulotele și mi-am dorit una. Acum când în sfârșit am luat-o m-am repezit și l-am crezut pe vânzător care mi-a zis că funcționează toate. Nu îmi dau seama dacă nu știu să folosesc eu apa (chiuvetele), gazul ( frigiderul, aragazul, încălzitorul) sau chiar au probleme și nu funcționează. Am alimentat rulota la 220V și luminile funcționează toate :) și frigiderul mi se pare că începe să răcească pe 220V. Nu am avut încă timp să insist mai mult. Mai studiez discuțiile postate deja poate aflu lucruri care m-ar putea ajuta și dacă nu voi reuși să mă descurc atunci voi deschide și eu discuții noi cu întrebările care mă frământă.

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Ciprian Mirescu

 

în urmă cu 9 ore, Valeanu Horatiu Emil a scris:

Deocamdată încerc să aflu și să învăț cât mai multe, de foarte mult timp admir rulotele și mi-am dorit una. Acum când în sfârșit am luat-o m-am repezit și l-am crezut pe vânzător care mi-a zis că funcționează toate. Nu îmi dau seama dacă nu știu să folosesc eu apa (chiuvetele), gazul ( frigiderul, aragazul, încălzitorul) sau chiar au probleme și nu funcționează. Am alimentat rulota la 220V și luminile funcționează toate :) și frigiderul mi se pare că începe să răcească pe 220V. Nu am avut încă timp să insist mai mult. Mai studiez discuțiile postate deja poate aflu lucruri care m-ar putea ajuta și dacă nu voi reuși să mă descurc atunci voi deschide și eu discuții noi cu întrebările care mă frământă.

 

 

Te înțeleg perfect, se cam întâmplă asta cu "funcționează tot...", cu puțină răbdare  le vei înțelege pe toate cum funcționează sau după caz cum se pot repara!

Gânduri bune :salutare!:!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.