Andrei_81

Bine v-am gasit!

10 postări în acest subiect de discuţie despre Bine v-am gasit!

Bine v-am gasit!

Andrei_81

  Salutare dragi rulotisti, numele meu este Andrei, locuiesc in Bucuresti, cartierul Berceni, si familia mea este compusa din 4 membri, 2 fetite gemene de 7 luni, sotia si eu biggrin.

De ceva timp, cochetam cu ideea de a ne lua o rulota ca sa putem strabate drumuri noi si a mai atenua din cheltuielile cu cazarea.

Detin un Passat din 2004, motor 2.0 diesel, 136cp, dotat cu carlig de remorcare.

As avea nevoie de parerile voastre avizate in a-mi achizitiona o rulota pt masina mea.

Buget maxim:2000 euro.

In talon am urmatoarele specificatii:

-G=1425 kg

-MMA-1930 kg

Care credeti ca ar fi raportul ideal de tractare a unei rulote pt masina mea?

Toate rulotele au sistem propriu de franare?

Distribuie această postare


Link către postare

Viorel C.

bun-venit

Bun venit in comunitate!

Incearca si "rasfoieste" postarile din forum si vei gasi multe topicuri referitoare la achizitionarea unei rulote.

In situatia ca nu gasesti raspunsurile necesare, deschide un topic nou in sectiunea respectiva si cu siguranta ti se va raspunde.

Mult succes pe mai departe, iar la intreaga familie, toate gandurile bune!

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Alin Mihaila

Bine ai venit!  bun-venit

Ma bucur sa vad ca din ce in ce mai multi tineri imbratiseaza aceasta pasiune, chiar ma simteam cam singuratic... Despre rulota ce sa zic, gasesti pe la 2000 dar trebuie sa ai rabdare. Cauta pe OLX, tocmai, facebook, parcuri rulote (Craiova, Targu-Secuiesc)...

Bafta multa!

Distribuie această postare


Link către postare
Andrei_81

Multumesc pt sfaturi, deja am inceput sa rasfoiesc forumul si mi se pare foarte interesant:)

Nu ma grabesc cu achizitia, vreau sa caut incet si sa gasesc ceva cat mai potrivit pt familia mea, am timp pana incepe sezonul urmator, deja vad ca odata cu inceperea anotimpului rece, preturile se micsoreaza pe zi ce trece.

Momentan vreau sa ma documentez din ce in ce mai bine, sa aflu asa zisele "secrete si ponturi" hi

Distribuie această postare


Link către postare
Eugen David

bun-venit

Bafta in achizitia rulotei mult dorite !

                                                        superok

Distribuie această postare


Link către postare
Andrei_81

Multumesc tare mult! hi

Distribuie această postare


Link către postare
Ovidiu Cica

wcm

Ia-o incet , intreaba, vezi cat mai multe si nu te sfii sa pui intrebari !

Succes!

Distribuie această postare


Link către postare
Andrei_81

Multumesc frumos pt sfaturi si gandurile bune, asa am de gand sa fac, sa vad cat mai multe si sa iau decizia cea mai buna. :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Gigi

bun-venit

Bun venit in comunitate!

Incearca si "rasfoieste" postarile din forum si vei gasi multe topicuri referitoare la achizitionarea unei rulote.

In situatia ca nu gasesti raspunsurile necesare, deschide un topic nou in sectiunea respectiva si cu siguranta ti se va raspunde.

Mult succes pe mai departe, iar la intreaga familie, toate gandurile bune!

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Cristian Popa

Salut Andrei, bine ai venit!

Noi am luat rulota la sfarsitul lui mai, tot atat buget am avut si noi. Rulota arata ca si asta

Rulota Dethleffs

Are cam tot ce ne trebuie noua, daca ai putina rabdare, in banii astia cred ca vei gasi ceva care sa va placa.

Bafta si spor la cautari!

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.