Andrei Urucu

Parerea TA ....CONTEAZA !!!

14 postări în acest subiect de discuţie despre Parerea TA ....CONTEAZA !!!

Parerea TA ....CONTEAZA !!!

Andrei Urucu

Asa cum scrie si in titlu ...Vreau sa cred ca, parerea fiecaruia conteaza!! Suntem o comunitate frumoasa, compusa din oameni frumosi ..cu personalitati diferite si cu varste variate, cu experiente de viata diferite in medii diferite . Cred ca fiecare dintre noi putem aduce   -plus valoare-  acestei comunitati, dar inca mai lucram la capitolul asta .. :)  :) In acest sens, v-as propune un mic exerciutiu de curaj si mai ales de intelepciune si responsabilitate, rugandu-va sa raspundeti la 4(patru) intrebari ! Este un exercitiu pe care eu il folosesc destul de des la job si spun cu toata raspunderea ca ajuta ! si vreau sa cred ca ne-ar putea ajuta si pe noi! Vedeti acest exercitiu ca pe un ajutor pentru noi si NU ca pe o oportunitate de a "da in cap", este forte important sa fim raspunzatori de ceeaa ce urmeaza sa raspundem! Si cum ii sta bine unui Troll ( stiu ce inseamna ..si se incadreaza :) ) o sa incep eu primul ! aa si era sa uit ..a 4-a intrebare este legata de utilitatea acestui topic ....si il rog pe Viorel sa stearga acest topic ..daca parerea majoritatii este negativa!!

Si Intrebarile :

Ce ai pastra/ iti place la acest forum ?

     R: Cum am mai zis si in interventiile mele de pana acum, Este un forum depre oameni, cu oameni frumoasi.ESTE O ENCICLOPEDIE in toata puterea cuvantului DESPRE RULOTE!! Si aici o zic cu toata inima ...m-a ajutat foarte mult si inca ma ajuta ( cand mai dau peste o defectiune la Jucaria mea!) Aici sau mai bine zic cu ajutorul acestui ofrum am avut placerea sa cunosc oameni frumosi ..cu care ori cand as inchina un pahar ...Tot de "aici" am aflat de o gramada de evenimente frumoase din RO ( si nu numai ) ..Ex:( Parada Baloanelor ..Festivalul sarmalelor....etc), plus foarte multe indicatii si informatii despre trasee si locuri de campat ( chiar din zona mea ..) pe care nu le stiam

Ce ar trebui sa nu mai faca /nu-ti place la acest forum ?

      R: Cred ca este importat sa fim oameni ! si daca am reusi sa facem asta ...nu am  mai raspunde la intrebarea asta. Nu-mi place autoritatea ( de nici un fel ) si aici as sublinia ca daca vrei sa fi superior ...asuma-ti roul de LIDER si nu unul de SEF , Nu-mi place prosteala , si aici, ca si in cazul de mai devreme ....daca vrei sa fi diferit ....fi diferit!!!! dar asigurate ca nu deranjezi pe cel de langa tine .daca vrei sa fi FUN ..poti s-o faci ..dar nu deranja ! ( A-si putea sa continui dar cred ca ati prins ideea :)  :):) nu?)

 

Ce ar trebuii sa inceapa sa faca/ai vrea la acest forum ?

R:Imi doresc sa avem un topic dedicat biserici :):)  :)  NU NU , , , , sa revenim ..Mi-ar place foarte tare sa gasim acel echilibru - Sa fim oameni ...si sa gasim acel "ceva" care ne motiveaza sa deschidem PC-ul si sa intram pe forum ...si odata ce l-am gasit sa-l punem la treaba ...in slujba "enoriasilor" --nu ma pot abtine :) -- 

Mai concret ..Stiu ca toti putem ajuta la bunastarea si sanatatea acestui forum ...si toti putem sa fim "admini" sau staff ..sau mai stiu eu ce ....implicandu-ne fiecare atat cat ne pricepem in a tine forumul acesta FRUMOS ...BOGAT IN INFORMATII FOLOSITOARE  si FUN ( cred ca putem sa ne si distram--nu doar sa fim "pocaiti"---- al' cu coarne ..baga jurdeaua! :):) 

 

Va multumesc mult pentru incredere si deschidere !

Astept raspunsurile voastre !

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Andrei Urucu

Multumesc mult pentru ajutor!! Dintr-o eroare a mea  ..-de pilotaj- acest topic era blocat la comenturi ...acum este freeeee...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Forumul este mai mult decat util dupa parerea mea, pentru ca aici gasim solutii la multe probleme cu care ne confruntam si putem sa ne dam cu parerea fiecare dintre noi.

Utilitatea lui se vede dealtfel si in numarul de membri care a crescut mult in ultima perioada.Are informatie si viata in fiecare zi. Am observat  ca Viorel se ocupa mereu de forma si continutul lui ,  acest aspect fiind foarte important pentru noi, dar pentru el inseamna efort si bani.Cu siguranta are grija sa- l imbunatateasca mereu pentru ca nimic nu-i perfect pe lumea asta, dar mai depinde intr-o mare masura si de aportul nostru , al utilizatorilor, cat de mult ne dorim asta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Ce ai pastra / ce iti place la acest Forum?

1.  Acestui Forum ii datorez cunostintele pe care le-am dobandit , astfel incat am putut face o alegere in cunostinta de cauza atunci cand am achizitionat casuta mea de vis. Si acum, dupa o luna de la cumparare, traiesc cu senzatia ca este perfecta pentru ce mi-am dorit si nu as vrea sa schimb nimic la ea. Doar o dotez cu cele necesare, incet-incet, dupa buget.

Ce ar trebui sa mai faca/ nu-ti place la acest forum?

2.  Nu-mi place modul in care unii colegi incearca sa-si impuna personalitatea si ambitiile personale,  dar si felul in care administratorul si moderatorii reactioneaza la aceste manifestari necolegiale. Detest spalarea rufelor murdare in public. Exista un regulament si cine nu se conformeaza, consider ca trebuie avertizat in privat si la mai multe abateri exclus din colectiv, tacit, fara publicitate . A creea subiecte si a posta  acuze, injurii, justificari si admonestari,  face mai mult rau decat bine imaginii Forumului. Toate aceste postari ar trebui sa dispara .

Ce ar trebui sa inceapa sa faca /ai vrea de la acest forum ?

3.  
a)Am propus si vad ca se tine cont de urmatoarele :  fiecare membru sa aibe poza si prenumele . Noi formam o comunitate deosebita, care relationeaza in timpul saptamanii  pe Forum, iar in weekend ne intalnim si suntem prieteni. Nu ne ascundem unii de altii.

b). principiul care ne ghideaza : unitate in diversitate.  Nimeni dintre noi nu detine adevarul suprem. Sa fim toleranti si sa respectam parerea colegilor, chiar daca nu este in acord cu conceptiile noastre.

c). participare activa la discutii si dezbateri a fiecarui membru. Toate inteligentele reunite dau forta si valoarea acestui Forum.

Este util acest Forum?

4.   Cei 33, 33% care considera ca acest Forum nu este util , este bine sa incerce sa schimbe ceva sau sa plece din comunitate. Prezenta peluzistilor nu creste valoarea Forumului, asa cum lipsa lor nu o scade.

P.S.
Personal, atunci cand voi considera ca acest Forum nu imi mai este util , ma voi retrage cu discretie.hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ionescu
54 minute în urmă, mircea a scris:

Este util acest Forum?

4.       Cei 33, 33% care considera ca acest Forum nu este util , este bine sa incerce sa schimbe ceva sau sa plece din comunitate. Prezenta peluzistilor nu creste valoarea Forumului, asa cum lipsa lor nu o scade.

 

Scuze dar POLL-ul este pentru "daca este sau nu util topicul", nu forumul.
Votez si eu ca nu prea este, subiectele de aici se mai dezbat in inca 2-3 topicuri recente si active.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Radu Ionescu, imi cer scuze, ai dreptate.
Problema, insa, ramane. Poate ne spune cineva, cati din numarul membrilor au sub  33 de postari. N-or fi 33%? Sau chiar mai multi.     Noi, in loc sa vorbim mai mult despre rulote si rulotism, suntem dirijati spre subiecte de discutie care nici  n-ar trebui sa ne preocupe.
Este o stare anormala in care ne aflam, din pacate! :ascratch: 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ionescu

Nu e deloc anormala starea, e perfect normala si are o explicatie extrem de simpla.

Atunci cand m-am prezentat, prin primavara, am amintit ca am o foarte mare experienta de moderare in vreo 2 forumuri si administrare a unuia. Care forumuri, sa zicem ca au ca subiect niste vehicule folosite foarte multe dintre ele de cand da coltul ierbii si pana la prima ninsoare. Am frecventat mult timp si un forum de motociclism. Motocicletele, tot asa, se folosesc de primavara pana iarna. Exact aceeasi situatie ca in cazul de fata, al rulotelor, 90% dintre noi le folosesc exact in intervalul mai sus amintit. Dar, forumurile nu pot intra in pauza, oamenii vor activitate, macar in scris. Apare PLICTISEALA ! Si asta duce asa, la un neastampar, incep sacaielile, conflictele. De ce oare topicurile astea legate strict de forum, moderatori, administrator, drepturi etc. apar taman acum, toamna tarziu, in prag de iarna iar toata vara au fost discutii constructive si prietenesti ?

Eh, vine ea primavara....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Este o explicatie si inca una logica.

6 minute în urmă, Radu Ionescu a scris:

Apare PLICTISEALA ! Si asta duce asa, la un neastampar, incep sacaielile, conflictele.

Ceea ce nu pot eu intelege, este faptul ca aceste stari scot din om ce este mai detestabil:ascratch: hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ionescu

change.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Vreau sa multumesc colegilor care au avut energia necesara si au dat curs topicului deschis de mine !!! Ce nu inteleg( sau ma fac ca nu inteleg :) ) este de ce nu folositi un topic dedicat, creat special pentru a putea spune lucrurilor pe nume intr-un mod constructiv si continuati " sa bagati jurdeaua printre gard " in alte topicuri !! Sunt convins ca acest topic va ajunge la maturitate in scurt timp ( adica va intruni conditia sa fie sters ) dar este o dovada a firi umane !!! Si am sa incerc sa si explic ....ne dorim mereu acel "ceva" pe care nu-l putem avea ..si in cazul de fata - libertatea de exprimare si dorinta de a ne spune "ofurile" - si cand capatam acel ceva ....ce credeti ca se intampla ?....nu ni-l mai dorim ! :):)  Pot sa va marturisesc, - din practica- ..ma asteptam la un astfel de deznodamant ...!! Sunt curios in ce directie se va manifesta noua energie eliberata acum ......

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornelsavu

Andrei bafta multa cu topicul, eu unul m-am saturat. Asa cum vezi interesul membrilor este foarte scazut de unde rezulta ca ori nu le pasa ori sunt foarte multumiti, iar conducerea cu atat mai mult nu tine cont si de aceea nu voi mai repeta si aici si ne intituleaza "invidiosi, peluzisti, troli, etc".
Bafta in a deveni forumul numarul 1.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Dragi și respectabili colegi,

Îmi place foarte mult acest forum.
Mă uit (dacă am timp) de câteva ori pe zi la acest forum și citesc noutățile.
Am învățat o mulțime de lucruri de aici, de la voi, dragii și bunii mei colegi!
De aici, de la voi am învățat o mulțime de lucruri despre rulotă.
Cu mulți dintre voi am vorbit la telefon și mi se pare un lucru fantastic!
Aici, sau datorită acestui forum am cunoscut colegi din toată țara, oameni minunați! 
Suntem o comunitate deosebită, oameni pasionați de rulote, de rulotism. 
Îmi place foarte mult acest forum pentru că aici găsim foarte multe informații din domeniul rulotismului,  totul mi se pare scurt, concis, la subiect.
Iar dacă nu am înțeles ceva,  mă uit să văd dacă respectivul coleg care a postat,  și-a dat numărul de telefon și sun pentru lămuriri suplimentare.
Pe câți dintre voi, dragi colegi, nu v-am sunat?
A propos, oare de ce nu-și scriu toți colegii pe forum numărul de telefon?
O fi chiar așa de mare secret?
De ce suntem unii dintre noi atât de secretoși, încât nu ne scriem măcar orașul de unde suntem? 
Ciudat! Mi se pare curios acest lucru.
Aș vrea ca noi, noi toți să prezentăm cât mai bine rulota pe care o avem și dotările,  obiectele necesare din  rulotă și din jurul rulotei pe care le deținem. Aici bântuie, din nou, un mare „mister”!
Nici eu nu am făcut acest lucru, dar o voi face cât de curând,  în amănunt.

Eu sunt nou în acest domeniu, nici nu prea am cumpărat multe lucruri pentru a-mi dota cât mai bine rulota. Nu prea am ce arăta, nu prea am despre ce scrie.
Mie, personal, mi-a trebuit o grămadă de timp numai ca să-mi dau seama și să afl cum pot  să-mi micșorez fotografiile pentru a le putea pune pe internet.
Acum pot face acest lucru. Și sunt mândru.

Voi face relatări, sub formă de jurnal, cu toate ieșirile mele de anul acesta. 
Aproape de fiecare dată am mers în altă parte. Nu am ieșit din județul Suceava.
Fiind nou în ale rulotismului, nu am avut curaj să plec prea departe de casă.
Am vrut să încerc mai întâi să văd cam cum e viața de rulotist.
Voi continua.....

Dacă am supărat pe cineva, rog să-mi fie cu iertare. Mă gândesc cu drag la fiecare dintre voi!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Florin Smolnicki, multumim pentru vorbele frumoase pe care ni le-ai adresat. Vreau sa stii ca sunt mandru ca provin si eu din acest Rai de lume numit Bucovina . Iti acord un punct FR ca semn de apreciere si de incurajare si asteptam cu mult interes postarile tale legate de locurile unde ai iesit cu rulota. Asteptam si fotografii.nayhi 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.
în urmă cu 9 ore, cornelsavu a scris:

Andrei bafta multa cu topicul, eu unul m-am saturat. Asa cum vezi interesul membrilor este foarte scazut de unde rezulta ca ori nu le pasa ori sunt foarte multumiti, iar conducerea cu atat mai mult nu tine cont si de aceea nu voi mai repeta si aici si ne intituleaza "invidiosi, peluzisti, troli, etc".
Bafta in a deveni forumul numarul 1.

O intrebare am:
de ce oare conducerea nu-i face pe toti "invidiosi, peluzisti, troli, etc", ci doar pe cativa?
Raspunsul consider ca este cunoscut de multi.

Multumesc lui @Andrei Urucu pentru acest topic si multumesc celor care doresc si se implica sa ramanem uniti, chiar daca suntem diferiti.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.