Gigi Cresta

Salutare tuturor

16 postări în acest subiect de discuţie despre Salutare tuturor

Salutare tuturor

Gigi Cresta

Salutare. Ma numesc Gigi, familist din Arad si am acusica 50 de ani.

Am intrat pe acest forum la recomandarea unui prieten rulotist in intentia de a afla cat mai multe lucruri si sfaturi  utile despre utilizarea rulotelor.
Am citit multe postari din forum ceea ce ma facut sa ma hotarasc sa intru si eu in aceasta familie. Sunt un pasionat al calatoriilor si al drumetiilor cu cortul, atat prin tara cat si prin afara ei.
Atat noua cat si prietenilor de munte, ne place linistea si natura curata, ne plac zonele mai putin accesibile masinistilor, datorita experientelor in general neplacute, cu boxe si urlete cat e noaptea de lunga.
Am admirat prin campinguri din Dolomiti aceste rulote, in special prin confortul oferit. Si cum anii din pacate trec, dar pasiunea calatoriilor ramane foarte mare, ma bate gandul ca in viitorul cat mai apropiat sa achizitionez o rulota practica in care sa putem dormi 4 persoane.
Ma gandesc in primul rand la una mai mica, accesibila ca pret, chiar fara mari pretentii, fiind obisnuiti de cativa zeci de ani cu caratul in ruscaci a tot ceea ce avem nevoie pentru cateva zile, sau chiar mai multe, de campare in munti si tinand cont ca prin muntii nostri nu prea ai pe unde o campa si va fi nevoie ca in multe cazuri sa ne rezumam tot la cort,
Dar asa, cu o rulota dupa noi, poate ca o sa fim mult mai tentati sa reincercam drumurile Europei. Deja am facut planuri pentru vara 2016 si ne vedem alaturi de prieteni la poale de Triglav, in Slovenia.
Masinuta care o va tracta este un Duster 2WD, cu motor diesel 1, 5 litri.

Va doresc un an nou cat mai fericit, in speranta ca in curand sa pot sa ma alatur si eu acestei frumoase familii de rulotisti.

La Multi Ani !

Distribuie această postare


Link către postare

Daniel P

bun-venit Gigi si succes in achizitionarea rulotei mult-visate! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Eugen David

bun-venit   nay

Sa dea Domnul sa-ti gasesti rulota dorita si sa ne intalnim pe undeva prin "drumurile noastre"! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Ilie Minea

Ne bucuram sa te avem alaturi de noi, asa ca "BUN VENIT".Apeleaza la sfaturile unui rulotist mai vechi, pentru achizitie.

Iesiri cat mai multe si placute.

LA MULTI ANI !

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai Dura

Bine ai venit printre noi si succes in achizitionarea rulotei  dorite

Distribuie această postare


Link către postare
Gigi Cresta

Multumesc tuturor. "Sap " pe net cam de 2 saptamani. Oricum pana prin primavara nu cred ca o sa pot face pasul, dar pana atunci incerc sa-mi fac o parere despre ce vreau sa cumpar. :-)

 

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Eu zic sa-l faci pana la primavara, ca asta-i cea mai buna perioada daca vrei sa-ti achizitionezi o rulota si cea mai proasta daca vrei sa vinzi...Bafta multa !!!xll

Distribuie această postare


Link către postare
Costica V.

         bun-venit      nay

Distribuie această postare


Link către postare
Drinovan Ovidiu

Bun venit!bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

bun-venit

Succes in achizitionarea rulotei dorite!
nay

La Multi Ani!

Distribuie această postare


Link către postare
Gigi Cresta

Multumesc inca o data tuturor si va doresc La Multi Ani ! cu multa sanatate si fericire, alaturi de toti cei dragi.

Distribuie această postare


Link către postare
CristianG

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Cristian Popa

Salutare si la multi ani!

Bafta si success in cautarea rulotei dorite!
Daca vrei sa vezi cum arata pe dinauntru, si sa-ti faci o idee, da un claxon cand esti prin apropiere si ti-o arat cu drag...rulota :laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin  Leitoiu

Bun venit ! La multi ani !

Succes la achizitionare si drumuri bune in noul an !xll

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.