Cristi Enachescu

Opinii vanzatori rulote din Romania

12 postări în acest subiect de discuţie despre Opinii vanzatori rulote din Romania

Opinii vanzatori rulote din Romania

Cristi Enachescu

Buna ziua stimati colegi,

 

As dori sa va-ntreb daca este cineva care si-a achizitionat rulota de la Rulote Turistice Dragasani sau prin intermediul dlui. Iulian Mircescu, si daca DA imi poate impartasi experienta pe care a avut-o in aceasta colaborare.

 

Va multumesc.

Cristi Enachescu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan Ionut

Salut colegule Cristi E.

Asa cum a spus si @SERGHEIDINdepinde ce vrei si ce buget ai .
Este posibil sa gasesti si aici ce doresti si la bani buni si sa eviti deplasarea in Olanda .
Daca vrei mai multe detalii da un tarr si putem vorbi despre asta!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Ionita

Cristi Enachescu, eu mi-am cumparat rulota de acolo si trebuie sa recunosc ca domnul Iulian Mircescu este OK, inclusiv la acte.

Nu mi-a ascuns nimic si nu regret ca am facut drumul pana in Dragasani. Acum depinde si daca esti pe faza cand are parcul plin sa-ti poti alege.

Mie mi-a fost foarte greu pana m-am decis pentru ca avea multe rulote la preturi rezonabile.

Daca era sa ma duc eu in Olanda, nu o scoteam la pretul cu care am cumparat-o de la el. Ia totusi legatura si cu @Viorel .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Am si eu un prieten din Galați care si-a cumpărat rulota acum o luna de la el...La fel, a fost mulțumit de cum a fost servit, ca sa zic așa.../.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Enachescu

Vă mulţumesc frumos pentru răspunsuri. Şi mie mi se părea un om corect; dar era prea corect pentru societatea în care trăim azi. Mai rar aşa oameni !!!!! Chiar am început colaborarea cu dumnealui şi sper ca totul să fie ok. Voi reveni cu impresii.
O zi bună tuturor!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Indiferent de unde cumperi rulota, este bine să ai răbdare la verificări. Este adevărat că nu ne-am prea luat noi pe-aici rulote noi, dar dacă tot ai posibilitatea să alegi nu te grăbi.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Si eu am vorbit cu el la telefon cand cautam sa cumpar rulota.

La fel,  mi s-a parut un om serios, dar din fericire eu am gasit in apropiere ce cautam.

Daca mai stateam o saptamana ma duceam la el clar. Spor la cumparaturi.

Modificat de Radu B.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Enachescu

Stimati colegi,

 

Dupa cum am promis revin cu impresii despre colaborarea cu dl. Iulian Mircescu (Rulote Turistice Dragasani). Am achizitionat rulota Dethleffs Camper 510 DB Airco pe care v-am prezentat-o la sectiunea "Rulota mea" de la dumnealui, tranzactia finalizandu-se pe 20 februarie 2016. Intre timp am efectuat RAR-ul (obtinere Certificat de Autenticitate + ITP) si am inceput demersurile in vederea inmatricularii definitive in Romania. La nicio autoritate/institutie a Statului Roman nu am intampinat absolut nicio problema din punctul de vedere al documentelor (deci in privinta actelor omul este foarte corect). Astazi am intrat in posesia placutei cu numarul de inmatriculare definitiv, asa ca ......"casuta noastra pe roti" are de acum buletin de Braila/Romania.

Pana acum nu am descoperit nicio surpriza neplacuta la rulota care sa fi fost ascunsa de vanzator,  la momentul vizionarii.

Deci recomand cu caldura Rulote Turistice Dragasani (dl. Iulian Mircescu)!!!!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Cristi Enachescu , ma bucur pentru tine ca ai reusit sa gasesti o rulota asa cum ti-ai dorit si iti urez drumuri line si iesiri cat mai placute. Din modul in care te-ai prezentat pe Forum (scris si vizual) denota ca esti un om de caracter si meriti sa te numeri printre rulotistii de baza ai comunitatii noastre. S-o tii tot asa!superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Enachescu

Multumesc frumos @mircea!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

Cristi, @Cristi Enachescu ma bucur ptr. tine, ma bucur ca ai reusit sa-ti gasesti rulota mult dorita.
Sa o stapanesti sanatos si numai iesiri minunate sa ai cu ea. superok
PS. Vezi ca printre rulotistii din Braila, este si Sorin Leitoiu, un bun coleg, f.serios si gata oricand sa
ajute pe cineva. Daca ai nevoie poti apela cu incredere la el !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Enachescu

Multumesc frumos @costica V. Am avut deja placerea de a ma întâlni de vreo 2 ori cu dl. Sorin Leitoiu. Sper sa ne-ntâlnim la o iesire.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.