Vizitator

Buna Ziua

11 postări în acest subiect de discuţie despre Buna Ziua

Buna Ziua

Vizitator

No, dragii mei io is KaRol Riciu de la salaj, si am venit aicea la voi pintru ca unniepot ma sfatuit ase.Io is cioban di la p**** BaBii salaj si vreu sa trag o rolota daista la mini la stana, sub poala dealului unde am fo tri suti di ooi si fo cativa zesi di bivolite, amu am gast o rolota mai vechi pi care am dat douo putinici di branza si zesi kili di palinca di la noi di pruni si merii.Nu am forte mult scola si ma scuz la voi.Salut tata lumia de aice.

 

 

@K.RiciuORI CORECTEZI SINGUR , ORI STERG TOATA POSTAREA.Multumesc pentru intelegere.

Semnat @MARIUSGEORGE .

Distribuie această postare


Link către postare

Daniel P

Mie unul imi suna a caterinca mesajul asta, incepand cu numele si terminand cu continutul mesajului...:ascratch:

Prietene, nu cred ca te-ai inscris pe forumul asta doar ca sa te ajute cineva sa tragi rulota sub poalele dealului...biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Marius George

Draga @K.Riciu, am rugamintea sa citesti regulamentul acestui forum si apoi sa-ncepi sa postezi..Limba Romana iti este straina din ce am citit in postarea ta..

Distribuie această postare


Link către postare
Gogonea Razvan

Nea K.Riciu, mai umblii mult cu caterinca d-asta ieftina? Te plimbi de pe un forum pe altul? Cauta un forum care nu este in limba romana, poate acolo prind glumele tale !!!!

Distribuie această postare


Link către postare
Stefan P

Se vede ca e bascalie. Vrea sa imite moldovenii si ardelenii dar nu-i iese nici cu unii nici cu altii.

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

A fost banat si nu va mai accesa!

Caterinca, necaterina, dar nu pe acest forum.

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

@Adrian V., tu chiar crezi ca omul a vorbit serios? Ca a avut intentii bune?  doh

Crezi ca nu gasea pe cineva acolo, sa-i aduca rulota sub deal? Hai sa fim seriosi, se vede de la o posta ca a fost caterinca, incepand cu numele de utilizator...biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin  Leitoiu

Vrajeala dohsuppar:angry:

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

 

10 minute în urmă, Adrian V. a scris:

 

In alta ordine de idei , eu nu am vazut de unde pana unde trebuie dusa rulota ? Stii ceva mai multe ca noi ?

 

De unde - nu stiu si nici nu ma intereseaza...Pana unde - la el la stana, sub poala dealului...biggrin

Daca noi gandim putin pervers, poti sa iei legatura cu omul si sa afli de unde pana unde vrea sa traga rulota ...Eu am incheiat aici orice discutie pe acest subiect hi

Distribuie această postare


Link către postare
Stefan P

Pi....da Babei este denumirea unui izvor in judetul Maramures(de localitate nu am auzit).

Este un izvor situat intre doua localitati intre Salaj si  Maramures. Denumirea vine de la forma....si de la localitatea Baba.Izvorul are o apa limpede si foarte rece.

Distribuie această postare


Link către postare
Stefan P

La baba i-a mai adaugat ceva in fata si a iesit....:laughing:. De apreciat omul ca a spus de localitate si unde se afla.

De fapt e izvor. Unii nici macar nu stim ca exista!:laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.