Halmagean Cristian

Modalitati fixare baterie in rulota

5 postări în acest subiect de discuţie despre Modalitati fixare baterie in rulota

Modalitati fixare baterie in rulota

Halmagean Cristian

Salut fratilor,  m-am cam impotmolit la o chestie care pentru voi ar fi "floare la ureche".
Poate aveti idee cum as putea eu fixa o baterie solara de 120 Ah 41x22x28 cm de vro 50 kg sub bancheta (nu am loc special pentru baterie).

Nu am gasit cutii speciale pe dimensiunile acelea si, totusi, nu as vrea sa imi zboare 50 kg prin spatele rulotei.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristian Popa

Salutare,

Eu am pus-o sub bancheta, intr-un chenar (rama) facuta din lemn, un dreptunghi de dimensiunile bateriei (L baterie+5mm x l baterie+5mm)  . Rama am prins-o de podeaua rulotei, astfel incat bateria nu se poate misca in nici un fel.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Halmagean Cristian

Asa este @Serghedin dar vreau inainte sa cantaresc greutatea pe protap. Daca o pun acolo as mai castiga incarcare in fata. Poate gresesc?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Uite si aici sistemul lui @Daniel-P

 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Halmagean Cristian

@MARIUSGEORGE multumesc. Ai facut lumina zic eu. Nu am dat peste acest post pentru ca citisem cam tot despre acumulatori. Voi pune in practica ce a facut colegul cu mentiunea ca, totusi, voi trece peste baterie si o chinga fixata just in case. (ceva de pe la un ghiozdan vechi de-al fetei).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.