Vizitator

Drept la replica

34 postări în acest subiect de discuţie despre Drept la replica

Drept la replica

Razvan Marinescu

Mai oameni buni

 @Adrian V. - @Ciprian Rosca daca tot aveti motive (cred eu mai mult personale pina la urma ) de ce nu le rezolvati cu respectivi domni in privat? 

   Chiar va place sa se lase cu circ aici? :ascratch:

 Nu am nici unn drept sa judec pe nimeni si nici nu incerc sa o fac , dar nu este normal ceea ce se intimpla acum , aici , pe acest forum.

 Cu respect.hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

@Adrian V., postarea ta a fost mutată aici pentru ca n-are legătura cu topicul " Forum=comunitate=unitate" .Acolo se vorbește de apel la unitate, la strângerea rândurilor celor care vor binele acestui forum, la eforturi comune din partea tuturor, nu sunt mesaje la dezbinare așa cum rezulta din postarea ta...

Acest topic a fost creat de @Viorel, pentru colegul nostru Ciprian Rosca, care s-a erijat in avocatul lui Lupu Ciprian, dar si pentru cei care vor sa-si exprime diferite nemulțumiri sau frustrari personale, cum e cazul tau...

Asa cum am spus, voi avea diseară un punct de vedere si dacă vei răspunde sau te vei abtine, e doar alegerea ta...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

@Adrian V. nu faci altceva decat sa alimentezi aceste discutii anapoda si chiar sa dezinformezi lumea! sa-ti explic: - am rezervat si o camera ( nu doar o camera ) eu o sa vin cu rulota ! Camera este pt bona copilului meu ! Te-am intrebat ziile trecute daca mai sunt camere ...adevarat?  Doar pentru ca mai am prieteni care incearca sa-si rezolve cu "liberele" 

- Am platit catre tine avans 100 lei pt mine ...corect ? Nu inteleg ce avans mai vrei ..? ..daca vrei ..pot sa postez tranzactia.. .crezi ca merita?

 

2) Daca pot sa ajut cu ceva in organizarea intalnirii -- ma bag ! dar trebuie sa si comunici cu mine ...nu am de unde sa visez! Si nu este prima data cand iti zic ca pot si vreau sa ajut ! Am discutat la tel ca ajung de joi acolo si daca pot sa ajut cu ceva ..o fac cu mare placere ...ai uitat?

 

Vorbesc doar in numele meu: Faptul ca nu-mi doresc sa aplic metoda ta ..in "functia " actuala :) asta nu inseamna ca nu fac nimic! Ca nu-mi doresc sa ma perceapa oameni ca pe "altii" care se credeau buricul dexului ( cele doua pagini care prind cartea ), Este foarte adevarat ! Sunt mai discret ca tina .... hiHai sa lasam proba timpului sa vorbeasca ! Si acum ca pierde Viorel forumul sau banii ...nu cred ca te impacteaza pe tine asa tare ...zau ...las-o mai usor !

Cu stima !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Sincer , nu inteleg ce se intampla. Forumul este pentru altceva nu pentru dispute personale.

Va rog sa incetati cu atatea orgolii, de parca ati fi la concurs, pentru ca faceti rau forumului.

Daca aveti dispute personale , va rog sa o faceti in privat, pentru ca nu am chef sa citesc 

orice tampenie. @Adrian V., te rog nu mai jigni pe nimeni.Cu mine ai facut-o si am trecut 

peste. Te rog lasa echipa de conducere sa-si faca treaba asa cum stie ea, nu mai baga joarda.

Personal , iti multumesc pentru contributia la acest forum, chiar daca de multe ori mi-am facut nervi

cu etichetarile tale.Esti un bun organizator, esti un prieten al gramaticii , dar nu esti singurul si dupa 

cum se vede nu esti de neinlocuit.Ma astept sa pui capat apostrofarilor de orice natura si sa

sprijini in continuare forumul, cu ce stii tu mai bine:sectiunea tehnica.In rest, l-as ruga pe 

@Viorel sa stearga toate tampeniile si sa lase forumul curat si topicurile care ajuta rulotistii,

altfel scopul pentru care l-a creat se denatureaza.Va rog mult!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

@lungu marin Propunerea ta e una de luat in seama...Ma voi gândi la ea, chiar dacă aceia care acum încearcă sa destabilizeze forumul, ma vor acuza apoi de ingradirea dreptului la liberă exprimare...

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Trist ...

No Comment!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Dragi colegi,  

am considerat de cuviinta sa blochez postările in acest topic pana diseară când îmi voi exprima un punct de vedere...apoi fiecare dintre noi se va gândi si va lua cea cea mai buna decizie pentru el

Gata cu circul, o zi buna tuturor!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Dragi colegi,

Asa cum am mai spus si cum probabil observati si voi, in ultima vreme acest forum este atacat sistematic de catre colegi care nu-si pot controla emotiile, ambitiile si frustrarile personale.

Stau si ma intreb, exista oare vreun interes ascuns din partea acestora sa puna forumul pe butuci, dupa care sa-si ia jucariile si sa plece?

Cititi ultimele lor postari, faceti legatura cu ce s-a intamplat la intalnirea de la Ciocanesti  si nu e greu sa va dati seama ca asa stau lucrurile…Ei bine, ii asigur ca acest lucru nu se va intampla, pentru ca pur si simplu nu le voi permite atata vreme cat voi fi pe-aici...

Stimate coleg @Adrian V., ce ar trebui sa stii, sau te prefaci ca nu stii, e ca in momentul in care am acceptat propunerea lui Viorel, aceasta functie era vacanta…Nu inteleg ce ai cu mine si de ce iti versi necazul pe mine si pe noua echipa, cand tu singur ai hotarat sa te retragi si impreuna cu Viorel ati ajuns  la concluzia ca nu mai puteti face echipa impreuna…Deci ti-ai ales gresit persoana cu care sa te razboiesti...

Te inteleg pe undeva, ai muncit mult, ai pus pasiune, ai dedicat timp acestui forum ( pentru care ti-am si multumit la vremea respectiva), dar nu e vina mea ca ai renuntat, nu comentez si nici nu ma intereseaza motivele tale…

Probabil ai crezut ca esti de neinlocuit, un fel de “D-zeu”  in aceasta comunitate si ca se va ruga cineva de tine sa revii asupra deciziei…Ei bine, acest lucru nu s-a intamplat si acum nu ai altceva mai bun de facut decat sa arunci cu noroi in noua echipa si sa comentezi ca forumul nu mai e cum era pe vremea ta…Poate ca nu mai e, dar cea mai mare parte din vina iti apartine pentru ca nu faci altceva decat sa “bagi batul prin gard”, sa agiti spiritele si sa le induci colegilor care intra pe forum o stare de lehamite, cand vad astfel de postari din partea ta si a grupului tau…Si toate astea pentru a-ti satisface orgoliul personal

In concluzie, daca mai ai in sufletul tau ceva care te tine aproape de acest forum si vrei sa pui umarul in continuare alaturi de noi la dezvoltarea lui, esti bine-venit alaturi de noi…Daca dimpotriva, nu-ti stapanesti orgoliul si vrei sa dezbini in continuare cu mesaje si atacuri la noua echipa, in care ne povestesti ce bun ai fost tu si ce “varza” suntem noi, te invit respectuos sa ne lasi…Lasa-ne pe noi astia “slabi, varza, incompetenti” sa incercam sa ne descurcam fara tine, macar avem liniste...

Exista o zicala “Dragoste cu sila, nu se poate” asa ca nu te obliga nimeni sa ramai intr-un forum in care oricum nu-ti mai face placere si in care acum arunci cu noroi… Mai bine ne vedem de ale noastre, ne lasam loc de “Buna ziua” si de ce nu, chiar sa bem o bere daca ne intalnim vreodata pe teren…Tu decizi ce e mai bine pentru tine.

@adrian n.am observat ca ti-ai facut un obicei in a jigni colegi care au puncte de vedere diferite fata de ale tale…

Cum adica suntem aici pe forum clase sociale diferite si tu nu stai la masa cu oricine?

Cine te crezi tu de iti permiti sa-l numesti “meltean” pe unul din colegii nostri?

Poate nu ti-ai dat seama pana acum, dar aici in aceasta comunitate avem si ne leaga o pasiune comuna, indiferent de pozitia sociala, de studii, de varsta, de sex…Asa ca te rog sa-ti revizuiesti comportamentul , pentru ca data viitoare s-ar putea sa nu mai tolerez derapajele tale si sa fac uz de prevederile regulamentului!

In incheiere, le propun colegilor la care am facut referire mai sus, sa se gandeasca bine  daca mai vor sa mergem pe acelasi drum si sa i-a cea mai buna decizie pentru ei...

Deasemenea, consider ca tot ce a fost de spus si de o parte si de alta, s-a spus... Vreau sa ne oprim aici cu apostrofarile si cu jignirile la adresa noii echipe si a colegilor, motiv pentru care acest topic va ramane inchis...

Hai sa trecem la treaba si sa ne vedem de rulotit in liniste!

Va multumesc si va asigur de toata stima si respectul meu! hi

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Este inchis acest topic si asa va ramane.

Nu doresc sa raspund la ce s-a postat aici, ar insemna sa dezvolt iar cateva idei ale unora.

Doresc doar sa trag un semnal de alarma si anume acela ca intreaga mea bunavointa si acceptare a multor aspecte se va limita.

Am incercat mereu sa aplanez multe lucruri,  sa respect opiniile, dar se pare ca am fost desconsiderat de catre unii si poate cei in cauza uita ca eu sunt cel care i-a o decizie finala.

Nu doresc altceva, decat ca acest forum sa-si vada de activitatea pentru care a fost creat, atat si nimic mai mult!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.