Alexandru Marin

Intalnirea anuala a rulotistilor din Oltenia

18 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea anuala a rulotistilor din Oltenia

Intalnirea anuala a rulotistilor din Oltenia

Alexandru Marin

Iesirea olteneasca o reusita pentru initiatori, grupul  care  se cunostea de  mai mult timp , ceilalti participanti olteni  si ei formand alte doua grupuri, cunoasterea  insemnand un salut doua din  partea initiatorilor, imi pare bine ca am cunoscut doua fam.deosebite Dascalu si  Holdun,

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Andrei Urucu

Ce sa zic nea Marine? @Alexandru Marin n-as vrea sa te contrazic sau sa creez o polemica ...Cred si sper, ca am facut mai mult decat sa salut oamenii ( si aici ma refer la cei despre care faci referire) Si eu ma bucur nespus ca am avut placerea sa-i cunosc pe cei doi Cristi ..si echipajele aferente . Cred doar ca am avut prioritati diferite pe timpul zilei, dar seara, cred ca s-au simntit bine alaturi de noi la un pahar si o muzica aleasa din boxa cea frumoasa ( asta ca sa fac si rime :laughing:) Acum nu puteam sa-mi mentin renumele de "ala rau de pe forum" daca nu interveneam acum. 

 

Una peste alta, ma bucur ca ne-am intalnit si cred ca si tie, asa cum sigur mie imi v-a face placere, sa ne revedem la o alta iesire !

 

Salut cele doua familii Holdun si Dascalu si ii asigur de toata prietenia mea ! nay

 

PS: sa nu-mi ceara bani imprumut ...ca nu le dau !!!:amuzat:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Marin

Postarea ta dl.Andrei e dovada ca am dreptate  , cei  doi domni Cristi mi-au sugestionat afirmatiile, ei au fost  ca si mine surprisi de indiferenta grupului de initiativa , un salut pentru Persi si Marian de la nepotii mei , ..te rog  vezi postarile tale  si ale lui Eugen premergatoare iesirii..te salut cu drag..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

@Alexandru Marin sunt surprins de ostilitatea dumneavoastra ...dupa ce eu am "arborat stegul alb"! Daca, intradevar, citeati postarile mele, premergatoare, acestei intalniri -cu atentie- observati ca nu mi-am dorit o intalnire "fortata" cu un program prestabilit! Am incredere ca cei doi domni -despre care faceti referire si care au toata stima mea- puteau sa-si exprime nemultumirea,   face to face, in oricare din serile cand am stat la un sprit pana dimineata .( ora 3-4) Cred ca va erijati in avocatul poporului...fara un mandat legitim ! Nu-mi doresc sa intru intr-un conflict cu dumneavoastra, si pentru asta as dorii sa va rog, daca mai doriti sa va exprimati parerea despre acest subiect -aveti tot dreptul s-o faceti-, sa mutam discutia intr-un loc potrivit pentru acest gen de discutii, binenteles cu acordul dumneavoastra !! ( gen off-topic)  Chiar nu-mi doresc sa ma cert cu dumneavoastra...mai ales din respectul pe care-l port pentru varsta dumneavoasta! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

@Alexandru Marin cei drept si eu mi-am dorit sa va fiu alaturi, numai ca fiind reținut cu lucrările pe acasa n-am reusit, ba "colac peste pupaza"a trebuit sa "mai iau drumul" Italiei!

Am sugerat eu ceva inainte de iesire si am ridicat câteva "semne de intrebare" numai ca nici unul dintre colegii ce urma a lua parte la intalnire nu s-a oferit a organiza ceva mai aparte! Colegul @Andrei Urucu a spus din start ca cine-i va trece pragul cortului va fi bine primit!

Acum ce sa intamplat acolo, cum s-a socializat, voi cei ce-ati fost prezenti o stiti! Sper ca n-ati pățit ca mine cu "ungurii" la Felix? :laughing:

Apropo, Marian am vazut ca erai in "centrul problemei" intr-una din imaginile prezentate! Mai precis rulota si masina!:amuzat: Pe tine insa nu te-am vazut! tamp

Modificat de Eugen David

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

:amuzat: Era imposibil sa nu apara cineva din nu stiu ce zona a tari, sa nu arunce cu noroi in acest eveniment.

Ne cerem scuze daca cineva sa simtit marginalizat, a fost prima intalnire a RULOTISTILOR DIN OLTENIA , la a doua, vom fi mai atenti.

Eeeee ... Domnule @Alexandru Marin faceti de ras si zona in care v-ati nascut si zona in care traiti.

Modificat de Marian Popa

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Marin
în urmă cu 3 ore, Eugen David a scris:

@Alexandru Marin cei drept si eu mi-am dorit sa va fiu alaturi, numai ca fiind reținut cu lucrările pe acasa n-am reusit, ba "colac peste pupaza"a trebuit sa "mai iau drumul" Italiei!

Am sugerat eu ceva inainte de iesire si am ridicat câteva "semne de intrebare" numai ca nici unul dintre colegii ce urma a lua parte la intalnire nu s-a oferit a organiza ceva mai aparte! Colegul @Andrei Urucu a spus din start ca cine-i va trece pragul cortului va fi bine primit!, , ,

Acum ce sa intamplat acolo, cum s-a socializat, voi cei ce-ati p foomunicatst prezenti o  nustiti! Sper ca n-ati pățit ca mine cu "ungurii" la Felix? :laughing:

Apropo, Marian am vazut ca erai in "centrul problemei" intr-una din imaginile prezentate! Mai precis rulota si masina!:amuzat: Pe tine insa nu te-am vazut! tamp

Pozele au fost facute de cel care conduct pag. de Facebook a campingului, regret ca am comunicat cu Andrei pentru ca nu a inteles corect mesajul,

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Lamuriti-ma @Alexandru Marin , si daca eu am gresit ..Imi cer scuze ! Dar chiar imi doresc sa se lamureasca situatia asta neplacuta 

 

PS: poza este din telefonul meu hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Marin

Vorbim maine la telef. 0722693436 si vei fi de acord cu mine ,

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa se rezolve amiabil micile neintelegeri.:ascratch:
Si pe viitor sa nu mai existe nemultumiri.nay
Santem rulotisti ....ce naiba.superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Marin

Nu sunt probleme, au inteles gresit mesajul  meu, a fost frumos dar se putea mai bine, am avut asteptari mari dupa iesirea f.reusita de la Tasnad, eram dornic sa cunosc rulotisti olteni, eram pregatit sa  ofer cate o pictura  pt.fiecare participant, am fost impresionat de atitudinea dnei.Popa fata de nepotii mei care o apreciau in mod special, am transmis salutarile lor si ai vazut reactia sotului, credeam ca in ultima zi vom servi  o cafea cu totii, asta a fost, cei doi dn . Cristi nu au spus sa scriu pt ei, am vazut eu ca doreau mai mult compania grupului initiator, pentru fiecare in parte a fost excelent, pe forum sangele oltenesc e mai iute, ...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

@Alexandru Marin este clar ...ca nu ne-am inteles :laughing:! Acum imi dau seama ca si unii si altii am avut probleme de intelegere/exprimare. Atunci ..eu unul imi cer scuze pentru nebunia creeata ..si sper sa nu se fi lasat cu resentimente! nay

Este clar ca se putea mai bine ...si ca toti avem de invata de la o iesire la alta, dar cred ca nu suntem cu "bube-n cap" si una peste alta a iesit ok! Nu mi-am dorit sa ma implic in a organiza o iesire "fortata", tipic rulotistiilor , din considerentul ca nu aveam timp la dispozitie pentru organizare ...iar timpul alocat acestei iesiri era destul de mic (2 zile ) Ganditi-va ca eu am plecat de la Constanta la ora 12 vineri sa ajung pana seara la Herculane ...si asta doar ca sa fiu cateva zile alaturi de voi( colegii rulotisti). Si nici nu prea ma dau pe spate sa ma alerge cineva tota ziua dupa un program stabilit! Asa cum am mai zis, sunt printre noi, oameni cu copii, dumeavoastra cu fetitele ...nu se potrivea o iesire specifica ---parerea mea !  Pot sa va asigur ca lucrurile se vor mai schimba la urmatoarea iesire, si de ce nu, poate ne v-om organiza ceva mai bine! Legat de cafeluta din ultima zi ...mi-ar fi facut placere....nu stiu de ce nu ne-ati propus ...( eu unul nici nu m-am gandit tamp

 

In incheiere as dorii sa va rog, sa acceptati, sa mut aceste discutii ( care nu fac cinste iesirii si topicului) la off-topic cu acordul vostru @Marian Popa , @Alexandru Marin, @Eugen David@Cornel Mihailescu  unde vo m continua discutia, daca mai doriti

 

Modificat de Andrei Urucu
Dau mielul !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Cornel Mihailescu.....nu Mihaescu. .superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Marin

 Andrei cred ca vei sterge de pe forum afirmatiile  care nu sunt ok, SUNT mandru ca sunt oltean, nu am facut de ras Oltenia niciodata ba dimpotriva, va doresc numai bine tuturor chiar si lui Marian, ..

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

"Non problem"! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.
în urmă cu 3 ore, Alexandru Marin a scris:

 Andrei cred ca vei sterge de pe forum afirmatiile  care nu sunt ok, SUNT mandru ca sunt oltean, nu am facut de ras Oltenia niciodata ba dimpotriva, va doresc numai bine tuturor chiar si lui Marian, ..

 

De pe acest forum nu se sterge nimic.

De aceea a fost creata aceasta sectiune de Off topic, sectiune care este "vazuta" doar de membri forumului, nu si de vizitatori.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Marin

Salut Viorel, am stiut  ca nu se accepta cuvinte ofensatoare, ma refer la M.Popa,

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Nu se accepta jigniri si cuvinte care nu duc la o buna desfasurare a activitatilor din acest forum.

Acest topic este inchis si asa va ramane.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.